Trophy Winners - "Premier Reserve to 4th Grade"

Best Batsman

YearMonckhouse Kershaw Cup
1993/1994Sam Hyde
1994/1995Warwick Coe
1995/1996Warwick Coe
1996/1997Danny Comeskey
1997/1998Andrew Gibbons
1998/1999Hamish Biswell
1999/2000Sharne Wiringi
2000/2001Mark Neale
2001/2002Mark Neale
2002/2003Adrian Brown
2003/2004Mark Neale
2004/2005Mike Strawbridge
2005/2006Adrian Brown
2006/2007Hayden Monk–2A Naturals
2007/2008Ben Arcus–Senior 3
2008/2009Menzies Mahoney–2A Giants
2009/2010Christian Bonnevie–2A Roosters
2010/2011Sam Mclauchlan–Senior 1 Hazlett
2011/2012Andrew-Fullerton-Smith–Senior 1 Hazlett
2012/2013Josh Mclauchlan–Premier Reserves
2013/2014Roshan Rai–Smoking Pineapples
2014/2015Roshan Rai–Smoking Pineapples
2015/2016Duncan McIntyre–4th Grade Tigers
2016/2017Josh Stuart–1st Grade Roosters
2017/2018Janakan Karunaharan–3rd Grade Tamils
2018/2019Christian Bonnevie–1st Grade Roosters
2019/2020Karl Grove – 4th Grade Bulldogs
2020/2021 
2021/2022 
2022/2023 
2023/2024 
2024/2025 

MVP

YearKelly Cup
1993/1994Warwick Coe / Peter Lye
1994/1995Richard Piesocki
1995/1996Glenn Colvin
1996/1997Jason Neely
1997/1998James Morrison
1998/1999Kevin McGrath
1999/2000Guy Bidwell
2000/2001Kent Gray
2001/2002Mike Jensen
2002/2003Scott Carse
2003/2004Stu Watt
2004/2005Daniel McCarthy
2005/2006Daniel McCarthy
2006/2007Brendon O’Carroll–Senior 2
2007/2008Matt Bull–Senior 1 Hazlett
2008/2009Menzies Mahoney–2A Giants
2009/2010Andrew Burt–2A Roosters
2010/2011John Bright–2A Bullets
2011/2012Steve Pyke–Senior 3
2012/2013Mohith Aroa–Super Challengers
2013/2014Locky Donnelly–1st Grade Cougars
2014/2015Joe Drysdale–5th Grade Aces
2015/2016Manu Hira–2nd Grade Bullets
2016/2017Dave Corry–4th Grade The Bulldogs
2017/2018Sam Shukla–Premier Reserves
2018/2019Bavi Thayarooban–3rd Grade Tamils
2019/2020Ben Leary–4th Grade Shepherds
2020/2021 
2021/2022 
2022/2023 
2023/2024 
2024/2025 

Best Bowler

Allen Pengelly Cup
Tyler McKnight
Scott Carse
Andy Leota
Dean McQuillan
Richard Bath
Richard Bath
Richard Bath
Nick Hofmann
Tyler McKnight
Justin Bahler
Gavin Rabie
Sam Labone
Steve Ross
Sean Martin–Senior 1 Hazlett
Stephen Corbett–2A Giants
Logan Pithyou–Senior 3
Ben Gamble–Senior 2
Scott Henshilwood–Senior 3 & 2A Bullets
Andrew Pollock–Senior 1 Hazlett
Logan Pityou–2nd Grade Roosters
Henry van Dyk–3rd Grade Bullets
Ben Arcus–2nd Grade Roosters
Joe Drysdale–4th Grade Aces
Isaiah Wilson–4th Grade The Bats
Nikhil Govind–Super Challengers
Andrew Peden–1st Grade Cougars
Andrew McGee–4th Grade Shepherds
 
 
 
 
 

Best Fielder

Tucker Cup
Raj Dullabh
David Randal
Raj Dullabh
Andrew Vernon
Matt Hunt
Nick O’Reilly
not awarded
Garrick Wiramanaden
Arnie Pham
Arnie Pham
Jeremy Dean
Scott Knapman
Paul Halford
Ants Bull–2D Giants
Nick Ross–Senior 2
Christian Bonnevie–2A Roosters
Jamie O’Donnell–Senior 2
Brian Gardner–2A Roosters
Cam Holm–2A Bullets
Graeme Rooney–4th Grade Demons
Nathan Dysart–4th Grade Tigers
Jonny Sutton–3rd Grade Demons
James Douge–1st Grade Roosters
Jason Foote–4th Grade The Bats
Andre Bradshaw–2nd Grade Bullets
Murali Muddana–4th Grade Scorpions
Dan Smith–D5 1st Grade Roosters